Çağrı Merkezi : 0216 404 11 33

Email : info@onnetb2b.com

Close
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Arama
Filters

Termos / Mug

Sırala

Termos/ Mug

Dünyada en fazla tüketilen sıcak içecekler arasında kahve ve çay ilk sırada yer alır. Ancak, kahve ve çayı sıcaklığı tam kıvamında iken içmek keyif vericidir. Termos bardak ile sevdiğiniz tüm içecekleri aynı sıcaklıkta ve aynı lezzette tüketmenin tadı ise bir başkadır. Bunu sağlamaya yönelik olarak farklı firmalar tarafından üretilen termos bardak çeşitleri, içeceklerin gün boyu aynı sıcaklıkta muhafaza edilmesini sağlar. Farkı hacim, renk ve tasarımlarıyla günün her saatinde yanınızda bulundurabileceğiniz termoslar, içerisindeki içeceklerin sıcak kalabilmesini sağlamak adına çift çeperli cam kullanılarak üretilmiştir.

Ebat ve hacim özelliklerinin farklı olmasının yanı sıra, dış çeperleri genellikle çelik ya da metal bir gövdeyle kaplanır. Görsel olarak oldukça şık olması bir yana kişiye özel renk seçenekli termos modellerinin bir hayli fazla oluşu, kullanıcının tercih seçeneklerini çoğaltmaktadır.

Mug ise, genellikle spor aktiviteleri sonrasında sıvı ihtiyacını karşılama amacına yönelik olarak üretilen kupa bardak çeşididir. Termoslar içerisine konulan sıvıyı sıcak tutarken, mug içerisine konulan sıvının uzun süre soğuk şekilde kalabilmesini sağlar. Genellikle, spor aktiviteleri, doğa yürüyüşlerine meraklı kişiler tarafından tercih edilir. Mug çeşitleri de kullanıcı isteğine bağlı olarak farklı renk ve ebatlarda üretilerek satışa sunulmaktadır.

Termos Bardak Özellikleri ve Çeşitleri

İçerisine konulan sıvıyı uzun süre sıcak tutmak amacına yönelik olarak üretilen termoslar, üretiminde kullanılan malzeme, hacim ve markaya göre farklılık gösterir. Kupa şekli de dahil olmak üzere birbirinden farklı tasarımlarla kullanıma sunulan termos bardak çeşitleri, sıcak içecekleri yaklaşık 4-5 saat süreyle aynı sıcaklıkta muhafaza eder. Dışındaki çelik veya metal kaplama sayesinde sert darbelere dayanıklı olması sebebiyle uzun yıllar deforme olmadan kullanılabilir.

Kullanıcı ihtiyaçları göz önüne alınarak farklı hacimlerde üretilen termoslar, fiyat olarak da farklılık gösterir.  Kullanıcılara 0,5 litre ile 6 litre arasında hacme sahip seçenekleri sunan termoslar, özellikle kalabalık ailelerin doğa gezileri, kamp,  piknik vb gibi etkinliklerinde yanlarından ayırmadıkları eşyalar arasında yer alır.

Termos Fiyatları

Termos fiyatları, ürün kalitesi, markası ve hacmine göre değişkenlik gösterir. Daha fazla sıvı alma kapasitesine sahip ürünler diğerlerine oranla farklı fiyatlarla satışa sunulurken, her bütçeye uygun ve yer kaplamadan kolaylıkla taşınabilen termos bardak çeşitleri, daha düşük fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olması ve beklentileri tam anlamıyla karşılıyor oluşu, termos ve mug kullanımının her geçen gün arttığını göstermektedir. Şık bir görünüme ve pratik kullanıma uygun olarak üretilen bardak termos çeşitleri özellikle ofis çalışanlarının vazgeçilmezleri arasında yerini almış bulunmaktadır.

Yeni kullanıcılar açısından mug ve termos farkı termosun içerisindeki sıvıyı sıcak olarak, mug’un ise içerisindeki sıvıyı uzun süre soğuk olarak muhafaza etmesinden ibarettir. Her ikisi de farklı amaçlara yönelik olarak üretilmekle birlikte birçok kişi tarafından her ikisi de yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Termos Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Termos veya mug alırken öncelikle hangi amaca yönelik olarak kullanılacağı belirlenmelidir. Sürekli piknik, kamp ve doğa gezileri yapıyorsanız taşıması ve kullanımı kolay ürünleri tercih etmelisiniz. Ayrıca seçeceğiniz termos veya mug yapımında kullanılan malzeme kalitesi de önemli olup, plastikten yapılma basit ve çabuk kırılabilen modellerden kaçınmalısınız. Kanserojen madde açığa çıkarmasının yanı sıra basit ve çabuk deforme olması sebebiyle plastik ağırlıklı ürünlerden ziyade, cam, çelik veya metal ile kaplanmış dayanıklı termos modelleri arasından zevkinize uygun olanını tercih etmelisiniz. Böylece uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanım olanağına sahip olabilirsiniz.

Hemen İletişime Geçin!
0216 4041133
Hemen Mail Gönder
info@on-net.com.tr