Çağrı Merkezi : 0216 404 11 33

Email : info@onnetb2b.com

Close
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Arama
Filters

Satış Kanalınızı Nasıl Pazarlarsınız?

Satış Kanalınızı Nasıl Pazarlarsınız?

Artık milenyum çağındayız…Eski iş yapma şekilleri çok gerilerde kaldı. Artık dijital dünyanın gün geçtikçe güç kazandığını çok rahatlıkla dile getirebiliriz.

 

Bu yeni dönemde kullanıcı deneyimlerinin hızlı bir şekilde değişmesiyle birlikte şirketlerin de hayatta kalarak, karlılıklarını arttırmak adına hızlı değişime ayak uydurmak zorunda kalmaları kaçınılmaz bir gerçek. Hızlı değişim derken vurgulanması gereken şey e ticaret üzerinden müşteriye seslenmenin önemine değinmektir.

 

Sosyal medya alanında etkinliğini arttıran ve üretken bir duruş sergileyen firmaların, müşteri ya da bir başka ifade ile kullanıcı tarafından öncelikli bir güç olarak göründüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz. Ve bu dönemde en önde gelen kazanç merkezlerinden birisi de markaların kendi logolarını taşıyan ürünlerle dijital platformda kendilerini göstermeleri. Örneğin dünyaca ünlü bir otomotiv firması, kendi markasını gündelik kullanımda yer alan gömlek, tshirt ya da termos gibi ürünlerle buluşturup, bu ürünleri hem perakende de hem de e ticaret alanında satabiliyor. 

 

Böyle yapmakla da bir taşla iki kuş vurabilir. Hem markasını daha geniş kitlelere tanıtabilir hem de sattığı ürünlerle firmaya ek gelir kazandırabilir. Evet, sihirli sözcük ek gelir. Sadece tanınmış bir otomotiv markası değil, uluslararası bir lastik firması, bir boya şirketi ya da bir kafe zinciri de aynı anlayışla hem marka değerini arttırabilir hem de sattığı ürünlerden para kazanabilir.

 

Kuşkusuz bu süreçte firmaların ayrılmaz ve de vazgeçilmez parçaları olan bayiler de aynı yöntemle ek gelir sağlayabilir. Söz gelimi, bir benzin istasyonu bayisi, o markanın logolu ya da tasarım ürünlerini çok rahat satabilir. Bu yöntemle marka kullanımı üst düzeye çıkarken kar marjı belli limitlerde olan bayi kendisine ek bir gelir sağlayabilir.

 

Günümüzde bu süreçleri gerçeğe dönüştürmek için büyük yatırımlar yapmaya gerek yok…Onnetb2b gibi kanallar, ünlü markalar için bu süreçleri yönetebilir. Stoklu ürünlere firma logosu basarak ürünler özelleştirilir ve perakende ve dijital platformlarda satışa hazır hale getirilir. Hatta bu platformlar da küçük bir yatırımla firmaya özel hale getirilir. İşte, bunlara Promosyon Portal ya da Brand Shop deniyor.

 

Promosyon portalda, firmanın bayi ve satış ekiplerine bir yıl boyunca göndereceği promosyon ürünleri hazır hale getirilir ve bunlar bayiler tarafından online sipariş verilerek tek merkezden, standart kalite ile tedarik edilir.

 

Brand shop’te ise firmalara özel tasarım ve perakende kalitesinde ürünler yapılır. Bu ürünler yine tek merkezden bayilere sevk edilir ve bayiler bu ürünleri hem perakende hem de e ticaret platformlarında satarak ek gelir temin eder.

Yorum Bırak
Hemen İletişime Geçin!
0216 4041133
Hemen Mail Gönder
info@on-net.com.tr