Çağrı Merkezi : 0216 404 11 33

Email : info@onnetb2b.com

Close
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Arama
Filters

PROMOSYON ÜRÜNLER NE DEMEKTİR?

PROMOSYON ÜRÜNLER NE DEMEKTİR?

Promosyon Ürünler Ne Demektir?

Promosyon ürünleri, bir işletmeyi, özellikle şirketin adı ve logosu aracılığıyla tanıtmanın tüm basılı, yazılı ve grafik araçlarıdır.

Bu araçlar, marka bilinirliğini artırmayı ve potansiyel müşterileri çekmeyi amaçlayan pazarlama malzemeleridir.

İster ücretsiz numune ister hediyelik eşya olsun, promosyon ürünleri özel etkinliklerde, konferanslarda ve hatta promosyon çekilişlerinde verilebilir.

Promosyon ürünlerinin aynı zamanda büyük ve küçük işletmelerin etkinlik katılımcıları, konferans konuşmacıları, müşteriler ve çalışanlarla iyi ilişkiler kurmayı amaçladığı daha geniş bir halkla ilişkiler stratejisinin parçası olduğunu söyleyebiliriz.

Avantaj #1: Marka bilinirliğini ve marka hatırlanmasını geliştirin

Promosyon ürünlerinin bir markaya sunabileceği bilinirliğin ve tanınırlığın artması birinci faydadır.

Marka bilinirliği, her işletmenin aradığı ancak elde edilmesi her zaman kolay olmayan şeylerden biridir.

Tüketicinin sadece logoya, etiket satırına, ambalaja bakarak ve hatta jingle gibi bir sesli ipucunu duyarak bir markayı tanımlayabilme derecesidir.

Çünkü markalar, müşterilerinin düzenli olarak kullanacakları bir ürüne kendi logolarını uygulayabiliyorlar.

Bu, örneğin ücretsiz bir kalem veya bir kupa olabilir.

Marka sürekli olarak hatırlatılır ve bir ürün veya hizmete ihtiyaç duyduklarında onu hatırlama olasılıkları daha yüksektir.

Mantıklı, değil mi?

Gelelim ikinci faydaya.

Fayda #2: Müşteri ilişkilerini güçlendirin ve derinleştirin

Müşterilerle güçlü bağlar kurmak, onlarla uzun süreli ilişkiler kurmanın anahtarıdır.

Promosyon ürünlerinin en iyi yaptığı şey tam olarak budur.

Ne de olsa insanlar hediye almayı çok seviyor ve beğendikleri bir markadan geldiğinde ekstra düşünceli bir dokunuş katıyor ve onunla olan bağlarını daha da güçlendiriyor.

Aslında, daha önce bahsettiğimiz bir araştırmaya göre, tüketicilerin %57'si promosyon ürünlerini beş yıldan fazla süredir sakladıklarını bildirmiştir.

Bu oldukça etkileyici bir istatistik ve promosyon ürünlerinin müşteri ilişkilerini gerçekten geliştirebileceğine dair görüşleri daha da güçlendiriyor.

Bunun yanı sıra, müşteriler ihtiyaçlarını anladığınızı ve takdir ettiğinizi hissederler; bu da markanızı rakiplerinizden neredeyse anında ayırır.

Sonuç olarak, konu müşteri ilişkileri oluşturmak ve güçlendirmek olduğunda promosyon ürünleri gerçekten oyunun kurallarını değiştirebilir.

Bir sonraki fayda ile devam edelim.

Fayda #3: Çalışan moralini artırın

Müşterilerle harika ve uzun süreli ilişkiler kurmak çok önemlidir, ancak aynısını çalışanlarla yapmak da başarılı bir markanın hayati bir parçasıdır.

Promosyon ürünleri, aşağıdakiler de dahil olmak üzere, çalışanların moralini artırmakla ilgili her türlü şeyi yapar:

Dahili ekipleri birleştirme

Yeni işe alınanları karşılamak

Marka bilinirliğini artırmak

Yöneticilerin ve çalışanların %80'den fazlasının bağlı ve motive çalışanlara sahip olmanın bir şirketin başarısına katkıda bulunan en önemli faktör olduğunu söylemesiyle, şirketlerin çalışanlarına değerli olduklarını göstermenin bir yolu olarak markalı ürünlerin gücünü küçümsememeleri gerektiğini anlıyoruz.

Birçok şirket, çalışanlarına mükemmel performanslarından dolayı teşekkür etmek, tebrik etmek ve hatta teşvik etmek için markalı ürünler dağıtır; sonuçta hepimizin kötü günleri olur ve ekstra motivasyona her zaman açığız.

Durum ne olursa olsun, promosyon ürünleri çalışanların moralini gerçekten artırabilir ve bu da şirket için daha iyi sonuçlar doğurur.

Çalışanlar genellikle işverenlerinden aldıkları tüm Kurumsal Hediyelere değer verirler. PPAI 2018 tüketici araştırmasına göre, işlerinden ve çalışma ortamından memnun olan çalışanların %97'sinin, promosyon ürünleri kullanarak şirketini işyeri dışında temsil etmektedir.

Markalar bundan tam olarak nasıl yararlanabilir?

Çalışanlarınızın onlara verdiğiniz ürünleri gururla kullanmasından veya giymesinden daha iyi ne olabilir?

Sonuç olarak, çalışanlarınıza sıkı çalışmalarını takdir ettiğinizi göstermek, olumlu bir çalışma ortamı için çok önemlidir.

Bu nedenle, markalar ekip üyelerini motive etmek ve teşekkür etmek istediğinde promosyon ürünleri ve çalışan takdir fikirleri her zaman kullanışlıdır.

Fayda #4: Düşük maliyetli pazarlama taktiği

Pazarlama söz konusu olduğunda tüm işletmelerin aynı bütçeye sahip olmadığı doğrudur.

Örneğin, büyük bir şirket sosyal medya taktiklerini, ücretli reklamları, sponsorlukları, promosyon ürünlerini ve daha fazlasını stratejilerine entegre edebilir.

Bu arada, sınırlı fonlara sahip yeni bir işletme, pazarlama stratejisi söz konusu olduğunda daha seçici olmak zorundadır; ve promosyon ürünleri genellikle bunun ayrılmaz bir parçasıdır.

Bunun nedeni düşük maliyetli olmasıdır, yani markalar nispeten az miktarda para yatırabilir ve yatırımlarından büyük getiri elde edebilir.

Yorum Bırak
Hemen İletişime Geçin!
0216 4041133
Hemen Mail Gönder
info@on-net.com.tr