Search
Filters

Garanti ve İade Şartları

On-netb2b ‘ den alışveriş yapan tüm müşteriler aşağıda yazılı Garanti ve İade şartlarını kabul etmiş sayılır.

1 ) www.on-netb2b.com 'dan aldığınız her ürün, üretici ve satıcı firmaların garantisi altındadır. Ürün müşteriye sağlam olarak ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, müşterilerimizin ürünle ilgili üretici veya satıcı firmalara başvurması gerekmektedir.

2 )  Almış olduğunuz ürünü kullanmadan, tahrip etmeden/bozmadan teslim tarihinden itibaren yedi (14) günlük süre içerisinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü, sevk irsaliyesi, ürün faturası ve iade sebebini içeren bir dilekçe ile On-Net Turizm Dış Ticaret ve Danışmanlık A.Ş. alıcı adı ile adresimize  iade edebilirsiniz. İrsaliyesi ve faturası ulaşmayan ürünlerin iadelerinin alınmayacağını unutmayınız. Not: Faturanızı kaybettiyseniz "Geçmiş Siparişlerim" kısmından e-fatura dökümünüze ulaşabilirsiniz.


3 )  Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer üründe bir tahribat mevcut ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini Kabul etmiş olduğunu unutmayınız.

4) İade Şartları:

a. Ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilecek veya tekrar kullanılamayacak ürünlerin ,(Örneğin kullanım esnasında vücut ile bire bir temas gerektiren her türlü ürün, tek kullanımlık ürünler, ).
Her türlü yazılım ve programlar, dvd, vcd, kasetler, taşınabilir bilgisayarlar, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (Toner, kartuş, şerit vb.), her türlü kozmetik ürünlerinin iadeleri alınamamaktadır
b. Yukarıdaki ürünlerin iadesi; ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartı ile yapılmaktadır.

5 )  Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş..vb şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. Bu şekilde gönderilen ürünler www.on-netb2b.com tarafından Kabul edilmeyecek ve iadesi yapılmayacaktır.

6 )  Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

7 )  Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.

8 )  Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.

9 )  Ürünün tüm fatura kopyaları ve iade sebebini belirten dilekçesi ile beraber eksiksiz olarak elimize ulaşmasından itibaren en geç 10 iş günü içerisinde ücreti kredi kartınıza iade edilecektir.

10 )  Bu iadenin bankanız tarafından kredi kartınıza yansıtılması 1-6 hafta arasındadır.
Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Kargo görevlisi yanında açarak kontrol ettiğiniz ürün sorunsuz olarak teslim edilmiş sayılır.

Kargodan Kaynaklanan Eksik, darbeli paket teslimi durumunda ne yapabilirim?

Ürününüzü kargodan teslim almadan öce kargo  yetkiliniz önünde açıp, paketinizin darbe , hasar görmemiş olduğuna emin olduktan sonra Kargo teslim tutanağını imzalayınız.hasarlı olduğunu gördüğünüz ürünün iadesini Kargo aracılığında  İrsaliye,Fatura ve şikayetinizi belirten dilekçeniz ile  On-Net Turizm Dış Ticaret ve Danışmanlık A.Ş. alıcı adresine iade edebilmektesiniz.

Hatalı Sevkiyat ve Yanlış Ürün gönderimlerinde Ne Yapmalıyım?

Talep ettiğiniz siparişiniz sevkiyat esnasında kaynaklanan nedenden ötürü tarafınıza farklı olarak gönderilmiş ise, teslim aldığınız ürünü 3 iş günü içerisinde Aras Kargo aracılığı ile On-Net Turizm Dış Ticaret ve Danışmanlık A.Ş. alıcı adresine gönderebilirsiniz. Talep edilen asıl ürününüz 7 iş günü içerisinde tarafınıza gönderilecektir.

Yaptığım siparişi nasıl iptal edebilirim ?


Onnetb2b İade Şartlarına uyması halinde siparişinizi 1 hafta içerisinde müşteri hizmetleri bölümümüzle görüşerek iptal edebilirsiniz.

Tel : 0216 404 11 33 E-mail : info@on-net.com.tr

Verdiğim siparişi nasıl takip edebilirim?


Siparişlerinizi Hesabım bölümünde bulunan "Geçmiş Siparişlerim" kısmından takip edebilirsiniz.

Sipariş ettiğim ürün geciktiyse ne yapabilirim ?


Siparişinizin gecikmesi durumunda Müşteri Hizmetleri Birimimizi arayarak ürününüzün gecikmesi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tel : 0216 404 11 33 E-mail : info@on-net.com.tr