• Ana Sayfa
  • Ürün Kategorileri
  • Blog
  • Hakkımızda
  • Markalar
  • Satın Al
RSS

Blog

PROMOSYON ŞEMSİYELERLE MUTLU MÜŞTERİLERE KAVUŞUN!

 

Promosyon seçimi anlamında, sonbahar ve kış aylarında tercih edilebilecek en etkili, en yararlı ve mantıklı ürünlerin başında gelen promosyon şemsiyeler, aynı zamanda pek çok firmanın ilk başta aklına gelen ve en çok kullandığı promosyon ürünler arasında yer alıyor. Hem herkesin ihtiyaç duyması, hem de fazlasıyla göz önünde olması nedeniyle bir yandan mevcut ve potansiyel müşterilere faydalı olan diğer yandan da her yerde görülebilmesiyle sınırsız bir reklam aracı gibi kullanılabilen promosyon şemsiyeler, aslında tahmin edilenden çok daha verimli bir pazarlama aracı!

 

Yağmurdan korunmak için kullanılan ve kadın-erkek, yaşlı-genç herkesin hayatında yer alan şemsiyenin, böylesine geniş bir potansiyele sahip olması, onun promosyon ürünler arasında öne geçmesini de sağlıyor. Markaların logolarıyla birlikte isimlerini promosyon şemsiyelerin üzerine bastırmalarıyla daha fazla sayıda potansiyel müşteriye ulaşılıyor ve satışlar artıyor. Tüm bunlar sayesinde düşük maliyet ile büyük kazanca ulaşan firmalar için promosyon şemsiyeler büyük bir avantaj sunuyor. Etkisini oldukça geniş bir zaman dilimi içerisinde koruması ve hiçbir sınırı olmaması nedeniyle süresiz bir reklam gibi düşünebileceğiniz promosyon şemsiyeler, pazarlama stratejinizi başarıya ulaştırıyor.

 

Neden Promosyon Şemsiye Seçmeliyim?

 

Oldukça uygun maliyetlere uzun süreli reklama sahip olmanın en verimli yolunu gösterdiği için yıllık pazarlama ve reklam çalışmalarınız içerisinde promosyon şemsiyeler yer vermelisiniz. Promosyon şemsiyeler ne kadar dayanıklı ve kaliteli olursa bu süre o kadar uzayacağından yıllarca kalabalık alanlarda kullanılacak ve sürekli reklamınızı yapacak bir ürün istiyorsanız bu detaylara önem vermelisiniz. Firmaların zarar görmemesi ve kötü bir reklama maruz kalmaması için de dikkat edilmesi gereken bu kalite detayı, promosyon ürün seçiminde belirleyici bir rol oynuyor. Kalite öncelikle promosyon şemsiyede kullanılan kumaşta kendini gösteriyor. Sonrasında da mekanizma ve kullanılan tellerin sağlamlığı geliyor.

 

Farklı farklı renkleri ve modelleriyle onlarca değişik seçenek sunan promosyon şemsiyelerin üzerine marka logoları, yüksek kalite baskı ile basılabildiği gibi tamamen markanın kurumsal renklerini taşıyan bir şemsiye de tasarlanabiliyor ve hedef kitlede kalıcı bir etki bırakılıyor. Baston şemsiyeler, firmalar tarafından en çok kullanılan promosyon ürünler arasında yer alırken kısa, otomatik şemsiyeler de fonksiyonelliği ve modern duruşuyla müşteri tarafında hoş karşılanıyor. Günlük hayatın parçası olan, çok genel bir ürün olduğu için farklı iş kollarından birçok şirketin tercih ettiği promosyon şemsiyeler, kısa bir sürede istenilen sonuca ulaşılmasını sağlıyor ve hem potansiyel hem de mevcut müşteri sayısını arttırıyor.

PROMOSYON NEDİR?

Promosyon ürünleri

Şirketlerin pazarlama faaliyetleri ve satış stratejileri içerisinde mutlaka yer bulması gereken promosyon ürünler, potansiyel ve mevcut müşterilere markayı tanıtmak ve farkındalık yaratmak amacıyla gönderilen ürünlerdir. Genel hatlarıyla bakıldığında bu anlama gelen promosyon ürünler, aynı zamanda hedef kitleye ulaşmak için kullanılan en renkli ve yaratıcı yollar arasında yer alıyor. Rakiplerden ayrılmak, etkili bir reklam ve tanıtım çalışması yapmak, marka değerini yükseltmek için kullanılan promosyonun hem mevcut hem de potansiyel müşterilerle bütünlük sağlayabilmesi için onlara hitap edecek ürünlerin, doğru şekilde seçilmesi ve onların beğenisine sunulması gerekiyor.

 

Teknolojik ürünlerden tekstil ürünlerine, seyahat aksesuarlarından mutfak aletlerine kadar genellikle hayatın her alanına hitap edilebilen ürünler içerisinden tercih edilebilen promosyon ürünlerinin hedef kitlede merak uyandırması, fayda sağlaması ve ilgi çekmesi oldukça önemli! Bu nedenle promosyon ürünler, marka ve hedef kitle ile ne kadar uyumlu olursa elde edilen sonuç da o kadar başarılı oluyor. Mesela cep telefonu satan bir markanın, müşterilerine promosyon olarak işe yarayacağı ve uzun zaman boyunca severek kullanacağı bir powerbank ya da araç içi telefon tutucu vermesi, müşteri üzerinde istenilen algının yaratılmasını sağlıyor. Aynı şekilde ürünlerin özgünlüğü ve kalitesi de ayrı bir önem teşkil ediyor.

 

Stratejinin başarılı bir şekilde sonuç vermesi için ürün üzerine basılacak logonun baskısının da çok iyi kalitede olması ve markanın gerçek renklerini, en ufak detayı ile yansıtacak şekilde tasarlanması gerekiyor. Kendi içerisinde pek çok pazarlama çalışmasıyla iç içe geçirilebilen promosyon, firmalara değer kattığından; müşteri memnuniyeti artıyor,  hedef kitleye ulaşılıyor ve satış gücü desteklendiğinden potansiyel ve mevcut müşteriler, ürünleri daha çok satın alıyor. Promosyon ürünler, her bütçeye göre yapılabildiğinden düşük bir maliyetle de yüksek bir maliyetle de amaca ulaşmak mümkün! Önemli olan, promosyon ürünleri doğru seçebilmek.

PROMOSYON ÜRÜN SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLECEKLER

Hedef kitleye uyumlu promosyon ürün seçimi yapılması gerektiğinden şirketler, karşılarında ne kadar geniş ve kaliteli seçeneğin yer aldığı bir platform bulurlarsa o kadar kolay ve doğru karar verirler. Promosyon sektörü, günümüzde çok genişlediği ve yenilendiği için ajanda, anahtarlık, kalemin ötesine geçen promosyon ürünleri dünyası, her geçen gün daha da zenginleşmeye devam ediyor. Çantadan saate, gözlükten kıyafete, teknolojik aletlerden seyahat aksesuarlarına uzanan geniş bir skalaya sahip olan promosyon ürünleri, hem erkek hem de kadın müşteriler için uygun olabilen tasarımlarıyla hedef kitlenin dikkatini çekiyor.

 

Kurumların kalitesiyle, değerleriyle, tarzıyla bütünleşen, doğru seçilmiş promosyon ürünler, satışların ve marka bilinirliliğinin artmasında büyük rol oynayacağından bu ürünlerin üzerinde yer alan ve hafızalarda yer edinen logolar da önem kazanıyor. Logo basımına uygun tüm promosyon ürünlerle şirketlerin her ihtiyacını düşünen On-Net Promosyon Portalı, müşterilerine yenilikçi vizyonunun rehberliğinde, alışılmışın dışında ürünler sunuyor. Markalı ürünleri, geri dönüştürülebilir tasarımları, 3D ürünleri, kişiselleştirilebilir ürünleri ile farklılık yaratan bir promosyon portalı olan On-Net; müşteri, bayi ve firma çalışanlarını motive etmeyi, mevcut müşterileri korumayı, markaya değer katmayı ve markayı geniş kitlelere ulaştırmayı amaçlıyor.